בית אבות לעצמאים

בית אבות לעצמאים הינו בית אבות המיועד לקשישים ותשושי נפש אשר יכולים להתנהל בצורה עצמאית יחסית ואינם סיעודיים, אך שינוי בהסדרי המגורים שלהם יכול לסייע להם לתפקד מבלי להסתמך על מטפלים פרטיים או בני משפחה ולהתנהל בצורה הרבה יותר נוחה. דיור מוגן לאנשים עצמאיים מהווה פתרון מצויין לאנשים המתאמימים לכך. על מנת לבדוק התאמה רצוי מאד להתייעץ עם גרנטולוגית ו\או אנשי מקצוע מנוסים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לבן המשפחה שלכם.

בעבר, בתי אבות היו מתקשרים להזנחה או חוסר טיפול ולא מעט הרגישו כי הפניה של אדם יקר להם אל בית אבות פירושה זלזול בו, אך היום זה כבר ממש לא נכון. בתי האבות בישראל היום מציעים מגוון רחב של מוסדות מקצועיים מאוד אשר מאפשרים התנהלות עצמאית של הקשישים תוך קבלת ליווי צמוד, מגוון רחב של פעילויות שונות, יצירת סביבה חברתית תומכת ואף העלאה משמעותית של איכות החיים של האדם הקשיש.

כיצד מגדירים קשיש עצמאי?

היום ישנו מגוון די רחב של בתי אבות המיועדים לקשישים עצמאיים, והבחירה בבית האבות המתאים לכל אחד צריכה להתבצע על פי כמה פרמטרים כאשר לפני הכל יש לבצע מבחן תלות מטעם הביטוח הלאומי ומבחן "מיני מנטל" אשר בודקים את הכשירות המנטלית של הקשיש ומגדירים את יכולת התפקוד שלו. מבחן מיני מנטל בודק את ההתמודדות של הקשיש עם מטלות שונות אותן הוא נדרש לבצע מידי יום כמו אכילה, שמירה על היגיינה אישית, הליכה ופעולות נוספות. במידה והקשיש עומד בבדיקה הזו בהצלחה והוא יכול לתפקד באופן חופשי וללא סיוע, הוא יכול להחליט האם להישאר בבית או דווקא לעבור למסגרת מגורים חמה יותר וסביבה תומכת ומלווה של בית אבות לעצמאים בו הוא ימשיך להתנהל ממש באותה צורה, אבל במסגרת חברתית חמה ועם מגוון פעילויות מעשירות ותעסוקה איכותית.

מהם השירותים שמספק בית אבות לעצמאים?

בית אבות ודיור מוגן לעצמאים חייב להחזיק ברישיון של משרד הרווחה והוא עומד תחת פיקוד של משרד הרווחה ומשרד הבריאות. בתי האבות הללו עובדים בהתאמה לחוק פיקוח על המעונות, 1965 והם מספקים מגוון רחב מאוד של שירותים לדיירים במקום כמו חדרי מגורים איכותיים ומאובזרים, תזונה נכונה ומפוקחת, מערכות אבטחה והגנה, שירותי רפואה אשר זמינים באופן מיידי בכל שעה, פעילויות פנאי וחברה ועוד.

אני מכירה את כל בתי האבות המובילים במרכז ואני מסייעת למשפחות רבות לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי המקום המתאים ביותר לנסיבות המשפחתיות של כל אדם. הייעוץ והליווי שאני נותנת הנו בחינם ואני מספקת מעטפת שלמה של ייעוץ כןלל הטיפול בכל התהליך הבירוקרטי מול הרשויות השונות ואל מול בית האבות.

אז מה בעצם צריך לעשות?

1

פגישה לבחינת מצב בריאותי תפקודי

2

התאמת ציפיות למשפחה

3

ייעוץ בנושא מימון לבתי אבות ומהן הזכויות

4

קבלת קוד – סיוע ופניה משותפת למשרד הבריאות

5

סיוע בפניה למימוש תנאים בביטוח סיעודי

6

ליווי והיכרות עם בתי אבות רלוונטים

7

קשר ישיר וצמוד עם המשפחה לכל אורך התהליך וגם לאחריו

למה לבחור בי?

מציאת פתרון בזמן קצר

סיוע כשלים בירוקרטיים ומציאת פתרונות

לווי אישי וצמוד ללא תשלום נוסף

חסכון בזמן וכסף !

סגירת תפריט
דילוג לתוכן